Після першого вікенду прокату (8 – 11 березня) анімаційний фільм «Викрадена принцеса» (Animagrad, FILM.UA Group) подивилися 285 784 глядачів, а його бокс-офіс склав 21 489 581 грн ($823 546). З фільмом працювали 168 кінотеатрів, які демонстрували його на більш ніж 300 екранах.
Отже, мультфільм не тільки посів перше місце у національному бокс-офісі за цей період, встоявши проти сімейного фільму виробництва Walt Disney Pictures «Складки часу» (англ. A Wrinkle in Time), а й встановив новий рекорд за стартовими зборами для повнометражного кіно, створеного в Україні, обігнавши найближчих конкурентів практично втричі.
Слід зазначити, що вперше в історії український анімаційний фільм став одним із лідерів стартових вікендів року, посівши друге місце за кількістю проданих квитків і увійшовши до топ-3 фільмів за стартовими бокс-офісами, поряд з такими світовими хітами, як «Чорна Пантера» – 28 161 823 грн ($1 078 997) та «50 відтінків свободи» – 24 458 171 грн ($937 094).
Результати мультфільму за кількістю проданих квитків нижчі лише за стартові показники «Чорної Пантери» (300 219 глядачів першого вікенду). За кількістю проданих квитків «Викрадена принцеса» виграла у фіналу надуспішної франшизи «50 відтінків свободи» (280 695 квитків). Цікаве також порівняння з грудневим релізом культового фільму «Зоряні війни: останні джедаї», що поступився українській анімації в кількості глядачів першого вікенду (226 569). Також можна провести паралель з масштабним релізом лауреата премії Оскар, мультфільмом «Коко», який за перший вікенд в Україні зібрав 10 234 404 мілліонів гривень ($379 052) та 134 726 глядачів, що у два рази менше результатів бокс-офісу за перший вікенд українського анімаційного фільму «Викрадена принцеса».
Дистриб’ютори та виробники мультфільму розраховують на довгу прокатну історію проекту: «Викрадена принцеса» дуже сподобалася глядачам. З перших днів прокату соціальні мережі наповнилися захопленими й теплими відгуками українців різного віку про мультфільм.
«Ходили на мультфільм і нам дуже сподобалось! Особливо жарти про Одеську трасу, “Танці з зірками”, милий хом’як і той факт, що цей продукт зроблено в Україні. Підтримайте українське, сходіть у кіно! Якщо ви без дітей, то відчуєте себе дитиною, а якщо з діточками, то вони будуть у захваті!», – поділилася українська блогерка Аня Гресь на своїй сторінці в Facebook.
Дорослі гідно оцінили мультфільм, але найголовніше – його полюбили діти. «Дякую за мультфільм, – написав Саша Іванов у Facebook, – були на показі вчора двічі й сьогодні двічі. Мені дуже подобається! Хочу ще!».
Підтримати український кінематограф закликав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман: «У прокат вийшов український анімаційний фільм "Викрадена принцеса", який співфінансувала держава. Права на прокат попередньо вже продані більш ніж на 30 територій. Давайте підтримаємо дійсно якісне вітчизняне кіно». У 2016 році мультфільм «Викрадена принцеса» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно, сума державного фінансування склала близько 20 % від загального бюджету в 95 млн грн.
Високо оцінили роботу студії Animagrad і зірки українського шоу-бізнесу: «Вчора була прем’єра повнометражного фільму українського виробництва! Я щаслива стати частиною цієї прекрасної події. Мультфільм «Викрадена принцеса» – дійсно найвищого рівня! Браво студія Animagrad, FILM.UA Group і команда проекту», – поділилася враженнями після перегляду Надя Дорофеєва, співачка популярного музичного гурту «Время и Стекло».
Уже з 16 березня мультфільм з’явиться в кінотеатральному прокаті Румунії, з 23-го – Туреччини, а з 5 і 6 квітня – у Хорватії та Болгарії відповідно, 27 квітня стартує прокат у Литві, 4 травня – у Латвії. На літо прем’єрні покази анімаційного фільму «Викрадена принцеса» заплановано в Ізраїлі, Китаї, Кореї, Польщі та Естонії. Загалом мультфільм попередньо продано на більш ніж 50 територій по всьому світу, включаючи країни Європи, Азії та Латинської Америки.
Слідкувати за новинами проекту можна на офіційній Facebook-сторінці, в Instagram-акаунті, та на сайті мультфільму.
Про фільм. Ця дивовижна історія відбулась у чарівному місті Києві — за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Мандрівний артист Руслан, який мріє стати лицарем, зустрів прекрасну Мілу і закохався в неї, навіть не підозрюючи, що дівчина — донька київського князя. Але щастю закоханих не судилося тривати вічно: злий чаклун Чорномор з’явився в магічному вихорі і на очах Руслана викрав кохану, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Не роздумуючи, Руслан рушив у погоню за викраденою принцесою, щоб, здолавши всі перешкоди та небезпеки на своєму шляху, довести, що справжня любов — сильніша за магію.
Продюсер Єгор Олесов, режисер Олег Маламуж, сценарист Ярослав Войцешек, художник-постановник Крістіан Коскінен, керівник 3D виробництва Андрій Міліцький, менеджер проекту Олександра Луценко.