Творці анімаційного фільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (Animagrad, FILM.UA Group) та Київський метрополітен не втомлюються освідчуватися Києву в коханні, тому спільними зусиллями організували новий соціально-освітній проект, присвячений столиці: «Милий Київ Міли» стартував 14 лютого, у день Святого Валентина. Презентація проекту відбулась в електродепо «Оболонь», його автори провели брифінг для ЗМІ, гості події проїхались брендованим потягом і взяли участь у фотосесії на станції метро «Майдан Незалежності».
Після офіційної частини, журналісти зайняли місця у брендованому потязі, який рушив по маршруту до станції “Майдан Незалежності”. У вагоні на пасажирів очікував сюрприз — принцеса Міла, Руслан та Хом’як Вінницький, котрі із задоволенням фотографувались з дорослими та дітьми. А супроводжували героїв мультфільму понад 20 молодих хом’ячків у масках, які дарували на пам’ять листівки та запрошували на фільм, якій стартує у кінотеатрах з 7 березня.
«Милий Київ Міли» – це масштабний проект, спрямований на популяризацію історії Києва. З 14 лютого по 31 березня у вагонах одного з потягів Куренівсько-Червоноармійській (синьої) лінії метро розміщені яскраві банери, на яких головна героїня мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», київська принцеса Міла, розповідає про свої улюблені місця рідного міста.
“Принцеса Міла знає про своє місто все! Тому саме їй ми доручили розповісти цікаві факти про місця, які звичні для нас, але мають глибоке значення. Ми хочемо привернути увагу жителів міста до його історії. А наш мультфільм - це перша спроба створити міф нашого міста завдяки кінематографу. Таким чином ми хочемо виразити свою любов до прекрасного Києва”, — зазначила директорка з маркетингу FILM.UA Group Поліна Толмачова.
Оскільки події мультфільму розгортаються за часів Київської Русі, принцеса поділилась цікавими фактами про те, що розташовувалося в стародавні часи на місці нинішніх центральних станцій київського метрополітену. Так, пасажири дізнаються, що понад тисячу років тому на місці станції «Кловська» знаходилося язичницьке капище, а поблизу «Поштової площі» князь Володимир хрестив перших жителів Київської Русі. Загалом Міла розповідає про історію локацій, що розташувалися коло восьми станцій метро: «Кловська», «Контрактова площа», «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Поштова площа», «Університет», «Золоті Ворота» та «Арсенальна».
Понад півтора тисячолітя історії Києва налічують сотні дивовижних історій і фактів, тому обрати найважливіше, найяскравіше і найцікавіше з життя столиці допоміг експерт Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» та автор десятків статей з історії Києва.
Прем’єра анімаційного фільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» відбудеться 7 березня 2018 року. Стежити за новинами проекту можна на офіційній Facebook-сторінці, в Instagram-акаунті, і на сайті мультфільму.
Про фільм. Ця дивовижна історія відбулась у чарівному місті Києві – за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Мандрівний артист Руслан, який мріє стати лицарем, зустрів прекрасну Мілу і закохався в неї, навіть не підозрюючи, що дівчина — донька київського князя. Але щастю закоханих не судилося тривати вічно: злий чаклун Чорномор з’явився в магічному вихорі і на очах Руслана викрав кохану, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Не роздумуючи, Руслан рушив у погоню за вкраденою принцесою, щоб, здолавши всі перешкоди та небезпеки на своєму шляху, довести, що справжня любов – сильніша за магію.
Продюсер Єгор Олесов, режисер Олег Маламуж, сценарист Ярослав Войцешек, художник-постановник Крістіан Коскінен.
Довідка. «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» — перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad. Фільм знаходиться на стадії виробництва, але права на його прокат попередньо продані на більш ніж 30 територій, включно з Китаєм, Південною Кореєю, Францією, Польщею, Болгарією, Німеччиною, а також країнами Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки. Мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно, сума державного фінансування складає близько 20% від загального бюджету в 95 млн. грн.